پورت موازي و استفاده از آن در پروژه‌ها 15 ص

پورت موازي و استفاده از آن در پروژه‌ها 15 ص

پورت-موازي-و-استفاده-از-آن-در-پروژه‌ها-15-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏پورت موازي و استفاده از آن در پروژه‏‌‏ها
‏هدف
‏پورت موازي يك سيستم كامپيوتر راهي جهت كنترل پروژه‏‌‏هاي سخت‏‌‏افزاري مي باشد. در اين فصل با بررسي انواع پورت‏‌‏هاي موازي، نحوه استفاده از اين پورت را به عنوان نمونه در چندپروژه خواهيم آورد. نحوه برنامه‏‌‏ريزي پورت‏‌‏هاي موازي و استفاده از وقفه‏‌‏ها در كنترل پورت‏‌‏ها را نيز مورد بررسي قرار مي دهيم.
‏دراين فصل ‏سعي خواهيم كرد با بررسي پورت موازي يا چاپگرها،نحوۀ استفاده از آن در پروژه‏‌‏ها و كنترل ابزارهاي خروجي و ورودي و ديجيتال يا آنالوگ با آن را بررسي نماييم. گر چه اين فصل چندان ارتباطي با اسلات‏‌‏هاي توسعه ندارد ولي نحوۀ استفاده از يك يا چند آدرس را در پروژه‏‌‏هاي سخت‏‌‌‌‌‌‏افزاري نشان خواهد داد كه براي طراحان كارتهاي جانبي خارج از اسلات‏‌‏ها كه جديدا نيز زياد شده است بسيار مفيد خواهد بود.
‏1-11 پين‏‌‏هاي اينترفيس چاپگر سنترونيكس
‏پورت‏‌‏ موازي به عنوان اينترفيس استاندارد چاپگرها در سيستمهاي 8‏6‏80 تعريف و استفاده مي‏‌‏شود. اين مشابه استاندارد چاپگر اپسيون Fx-100‏ مي‏‌‏باشد. ‏اين پورت داراي 26 پين بوده كه تعداد زيادي ‏سيگنال زمين در آن جهت جلوگيري از تداخل نويز در نظر گرفته شده است. اين 36 پايه را مي‏‌‏توان ‏در 4 گروه به صورت زير تقسيم‏‌‏بندي نمود:
‏خطوط اطلاعات كه اطلاعات را از سيستم به چاپگر منتقل مي‏‌‏نمايد.
‏سيگنالهاي حالت چاپگر. اين سيگنالهاي حالت چاپگر را در هر لحظه نشان مي‏‌‏دهند.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *