پروژه معماری احيا و حفاظت از بافت‌هاي باارزش تاريخي 254 ص

پروژه معماری احيا و حفاظت از بافت‌هاي باارزش تاريخي 254 ص

پروژه-معماری-احيا-و-حفاظت-از-بافت‌هاي-باارزش-تاريخي--254-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 251 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

2
‏مقدمه:
‏لزوم احياي ارزش‌هاي بافت‌هاي تاريخي از ديرباز مورد توجه بوده و كشورهاي ‏پيشرفته جهان با اجراي برنامه ها و ‏دستورالعمل‌هاي خاص، به رونق بافت‌ها و نواحي باارزش قديمي خود همت گماشته و ‏هويت فرهنگي گذشته خود را دوباره ‏زنده كرده‌اند.
‏امر احيا و حفاظت از بافت‌هاي باارزش تاريخي از اجزاي پيكره فرهنگي جامعه به شمار‏ مي آيد و تحقق آن به فعاليتهاي ‏فرهنگي مداوم نياز دارد، زيرا ميراث تاريخي تبلور فرهنگ گذشته و صيانت‌ آينده هر جامعه ‏است. در اين نوشتار سعي شده تا‏ با تأكيد بر بهسازي و مناسب‌سازي محيط‌هاي شهري طي برنامه‌هاي كوتاه‌مدت و بلندمدت ‏به نقش سازندة سازمانهاي ‏ذيربط اشاره شود، تا با روشن شدن مسئوليت‌هاي مرتبط و همكاري‌هاي مستمر آنها‏ كار احياي ارزش هاي تاريخي (كه در ‏اين گفتار بيشتر تأكيد بر احيا و مرمت بافت‌ها و بناهاي باارزش است)، در چارچوب ضوابط ‏و ديوان سالاري متداول و دست و ‏پاگير دستخوش مشكل و معضل نشود.
‏بدون شك، نقش و مشاركت مردم در امر بازسازي و احياي ارزش‌ها اهميت خاصي داشته ‏و بدون مشاركت مردم امر بازسازي ‏موفق نخواهد بود و سرمايه‌گذاري‌هاي كلاني را طلب مي‌كند. چنانچه در امر بازسازي ‏خود مردم شريك و همراه باشند.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *