دانلود پاورپوینت پرخاشگری در کودکان و نوجوانان

دانلود پاورپوینت پرخاشگری در کودکان و نوجوانان

دانلود-پاورپوینت-پرخاشگری-در-کودکان-و-نوجواناندانلود پاورپوینت پرخاشگری در کودکان و نوجوانان
تعداد اسلایدها:11
نوع فایل:پاورپوینت
رفتارهای ضد اجتماعی و پرخاشگری در زمره شایع ترین علل ارجاع کودکان و نوجوانان به کلینیکهای بهداشت روانی هستند. که در بین افراد عقب مانده ذهنی فراوان به چشم می خورد. جهت درمان و کاهش پرخاشگری کودکان کم توان ذهنی روش های مختلفی پیشنهاد شده است. نمایش عروسکی به عنوان یکی از این مداخلات، می تواند در درمان پرخاشگری و مشکلات رفتاری کودکان عقب مانده ذهنی موثر باشد.
پرخاشگري يکي از مهمترين مشکلات نوجوانان ايراني و ساير کشورها است که آن را به عنوان آمادگي براي ابراز خشم تعريف مي کنند. پژوهش حاضر با هدف بررسي اثربخشي آموزش گروهي واقعيت درماني بر کاهش پرخاشگري دانش آموزان دختر پرخاشگر با فرهنگ ايراني صورت گرفته است.
پرخاشگری، رفتاری است که به قصد آزار و آسیب رساندن به کسی باشد و از جنبه اجتماعی توجیه پذیر نباشد. پرخاشگری براساس شکل و عمل می تواند انواع داشته باشد، مثل پرخاشگری کلامی، پرخاشگری وسیله ای و پرخاشگری تلافی جویانه (خصمانه)…
یکی از نظریه های تبیین کننده ی پرخاشگری نظریه ی ناکامی – پرخاشگری است. در دانش آموزان یکی از منابع ناکامی، ناکامی های تحصیلی است. تحقیقات نشان داده اند که هوش و خودکارآمدی تحصیلی بالا می توانند باعث موفقیت تحصیلی و پیش گیری از ناکامی تحصیلی شوند.

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *