دانلود پاورپوینت دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیک و IT

دانلود پاورپوینت دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیک و IT

دانلود-پاورپوینت-دانلود-پاورپوینت-تجارت-الکترونیک-و-itدانلود پاورپوینت دانلود پاورپوینت تجارت الکترونیک و IT
تعداد اسلایدها:16
نوع فایل:پاورپوینت
درسال 1924 دکتر شوهارت مطالعه کنترل کیفیت آماری SQC را در آزمايشگاه هاي بل در نيويورك آغاز نمود و اساس نمودارهای کنترل را پایه گذاری کرد.
در اواسط دهه 1930 فنون کنترل فرایند آماری به طور وسیعی در شرکت وسترن الکتریک (شاخه تولیدی سیستم بل) بکار گرفته شد امّا اهمیت آن هنوز در صنعت آمریکا ناشناخته بود.
در زمان جنگ جهانی دوم بحث کنترل کیفیت آماری در صنایع تولیدی مختلف پذیرفته و بکار گرفته شد و فنون آماری در بحث کنترل کیفیت جایگاه مهمّی پیدا کرد.
در سال 1946 انجمن کنترل کیفیت آمریکا (ASQ) پایه گذاری شد.
در سال 1950 ادوارد دمینگ آمریکایی پس از آشنایی با روش SQC ، مهندسان و مدیران ارشد اجرایی سازمانهای بزرگ ژاپنی را آموزش داد.
پايه اول مديريت كيفيت نیز توسط دمينگ در سالهاي پس از جنگ جهاني د وم در ژاپن پي ريزي شد. فعالیتهای دمينگ در آغاز بر پايه فنون آماري كنترل كيفيت قرار داشت.
در سال ١٩٦٠ اولين دواير كنترل كيفيت به منظور بهبود كيفيت ايجاد شدند. همچنين كارگران ژاپني فنون ساده آماري را فرا گرفتند بطوريكه توانايي آنرا داشتند كه از اين فنون در فرآيندهاي بهبود مستمر براي افزايش كيفيت و كارآيي استفاده نمايند.
دردهه 1980مفهوم  TQM منتشر شد و سرانجام در دهه 1990 ISO9000 و بعد از آن QS9000 بعنوان مدل جهانی و استاندارد جهانی برای سیستم کیفیت شناخته شدند.

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *