تحقیق در مورد چرخ خیاطی 10 ص

تحقیق در مورد چرخ خیاطی 10 ص

تحقیق-در-مورد-چرخ-خیاطی-10-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 9 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

2
‏تاريخچه ي خياطي‏
‏خياطي عبارت است از اين كه جسم دو بعدي را كه پارچه مي باشد روي جسم سه بعدي كه بدن است بنشانيم ، در نتيجه كيس هايي پيدا خواهد شد كه اگر اين كيس ها توسط ساسون خياطي با دقت و مهارت و اطلاعات كامل گرفته شود لباس با زيبايي به تن خواهد نشست ، اين است كار ‏هنر خياطي‏ . آقاي صبا استاد موسيقي ( همسر خانم اسفندياري مولف كتب منتخب صبا )
‏- لباس پوشيدن پديده اي است كه تقريبا به اندازه طول تاريخ بشر سابقه دارد . همراه با پيشرفت علم و تكنولوژي طي قرون متمادي پيشرفتهاي چشم گيري در زمينه توليد پوشاك به وجود آمده است . انسان اوليه كه با دوخت و دوز آشنايي نداشت براي پوشاندن بدن خود از پوست حيوانات و برگ درختان استفاده مي كرد . سال ها بعد انسان توانست با استخوان پرندگان و ماهي ها ، و ني هاي باريك خيزيران سوزن بسازد و پوست حيوانات را به هم بدوزد و از آن ها لباس تهيه كرد . احتياج مبرم بشر به لباس باعث پيشرفت سريع آن ها شد و هر قومي براي خود لباس خاصي به وجود آورد كه با فرهنگ آداب و رسوم ان قوم سازگاري داشت .
‏مدارك و شواهد به دست آمده از حفاري ها ، و نقاشي ها درون غار ها و سنگ نبشته ها نشان دهنده سنت اعتقادات و پوشش هر دوره است . آثاري كه در حدود پنج هزار سال قبل از ميلاد به دست امده نمايانگر شكل لباس خانم هاي يونان قديم است كه از يك پارچه بريده نشده درست شده است . دو طرف اين لباس داراي درز و روي آن با بندي ( كمر ) بسته مي شد و به شكل بلوز و دامن به نظر مي رسيد . قسمت سرشانه را كه پهن بود به وسيله ي سنجاق هاي مخصوص جمع مي كردند . بلندي لباس به سليغه ي خود ان ها بستگي داشته است . به هر صورت لباس ساير مظاهر تمدن به سوي تكامل سير كرد و متناسب با شرايط اقليمي ، اقتصادي ، تكنولوژي ، مذهب ، سليقه و اداب و رسوم اجتماعي هر روز به رنگي در امد تا امروز كه شاهد ان هستيم .

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *