تحقیق در مورد پرستش

تحقیق در مورد پرستش

تحقیق-در-مورد-پرستشلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 40 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏ریشه و تعریف واژه‏ پرستش
‏عبادت از ریشه «عَبَدَ» و به معنای پرستش و اطاعت خاشعانه و نهایت خضوع است. از ریشه عبد دو ‏مصدر‏ عبودیت و عبادت مشتق شده‌است. این دو واژه در ‏عبری‏ و ‏عربی‏ کاربرد داشته و معنی همسان دارد.
‏ابوعلی سینا‏ گفته‌است::: العباده هی غایه الخضوع و التذلّل (عبادت نهایت خصوع و فروتنی است). ‏مرتضی مطهری‏ در تعریف عبادت می‌گوید: پرستش آن حالتی است که در آن انسان یک توجهی می‌کند که از ناحیه ‏باطن‏ خودش به آن حقیقتی که او را آفریده‌است و خودش را در قبضه قدرت او می‌بیند، خودش را به او نیازمند و محتاج می‌بیند. در واقع سیری است که انسان از ‏خلق‏ به سوی ‏خالق‏ می‌کند. این امر اساساً قطع نظر از فایده و اثری که داشته باشد، خودش یکی از ‏نیازهای روحی‏ بشر است.
‏پرستش در ‏ادیان ابراهیمی
‏عبادت و پرستش در سه دین ابراهیمی ‏یهودیت‏، ‏مسیحیت‏ و ‏اسلام‏ به عنوان یک اصل جدایی ناپذیر برشمرده می‌شود که در هر سه ‏دین‏ به عنوان یکی از اولویت‌ها بر آن تأکید شده‌است. این تأکید به حدی است که در آرمان و هدف ‏بعثت‏ ‏موسی‏(ع) آمده که او مأمور شده بنی‌اسرائیل را برای عبادت خداوند از ‏مصر‏ بیرون ببرد. قرآن نیز اولین دعوت ‏پیامبر‏ را دعوت به ‏توحید‏، عبادت خدا و دوری از شرک ذکر می‌کند. ادا کردن عبادت در زندگی انسان با آغاز خلقت بوده به طوری که اولین عبادت به صورت قربانی در ‏تورات‏ و ‏قرآن‏ در مورد دو پسر ‏آدم‏(ع) (‏قابیل‏ و ‏هابیل‏) ذکر شده‌است. عبادت در طول زمان، صورت‌های مختلفی به خود گرفته‌است. عبادت به معنی اخص آن عبارت است از عبادات

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *