تحقیق در مورد زنبور عسل در قرآن 16 ص

تحقیق در مورد زنبور عسل در قرآن 16 ص

تحقیق-در-مورد-زنبور-عسل-در-قرآن-16-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 16 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏1
‏مختصر از زنبور  
‏و ‏اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون.ثم ‏کلی من کل الثمرات فاسلکی سبل ربک ذللا یخرج من بطونها شراب مختلف الوانه ‏فیه شفاء للناس ان فی ذالک لایه لقوم یتفکرون.(نحل 67-69)
‏پروردگارت ‏به زنبور الهام کرد که در کوهها و درختان و در آنچه سقف دارند لانه کن، ‏آنگاه از هر میوه ای بخور و راه هموار پروردگارت را بپوی ، و از شکم آنها ‏نوشابه ای که رنگهای مختلف دارد بیرون می آید، که آن باعث درمان مردم است، ‏به راستی در این کار نشانه ای برای اندیشمندان است.
‏مقدمه
‏زنبور عسل یکی از ‏حشرات ‏مفید برای انسان است که متعلق به رده دوبالان می‌باشد. زنبور عسل خیلی پیش از انسان در روی ‏زمین ‏بوجود آمده و زندگی می‌کرده است. زنبور عسل حدود 150 میلیون سال قبل وجود ‏داشته و مشغول زاد و ولد بوده است. منتها با این تفاوت که در آن فاقد یک ‏زندگی اجتماعی بوده و مثل خیلی از زنبورهای غیر عسلی امروزی ، زندگی ‏انفرادی داشته و هر زنبور لانه مخصوص بخود را داشته و در آن زندگی می‌کرده ‏است. کندو محلی است که زنبورها در آن تولد یافته ، کار کرده ، خواهران و ‏برادران خود را پرورش داده و مواد غذایی لازمه را در آن انبار و ذخیره

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *