تحقیق در مورد تأثير ورزش بر روي فشار رواني دانش آموزان 24 ص

تحقیق در مورد تأثير ورزش بر روي فشار رواني دانش آموزان 24 ص

تحقیق-در-مورد-تأثير-ورزش-بر-روي-فشار-رواني-دانش-آموزان-24-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 24 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏1
‏ ‏تأثير ورزش بر روي ‏فشار رواني‏ دانش آموزان
‏مقدمه
‏در حال حاضر در قرن شكوفايي و علم و تكنولوژي به سر مي‏‌‏بريم و مي‏‌‏توان ادعا كرد كه هر لحظه اختراع و اكتشافي جديد به ظهور مي‏‌‏رسد تا به آسايش و كاميابي افراد ب‏شر كمك كند و به آنها ياري رساند و ‏در نهايت خرسندي، زندگي را سپري كند‏.
‏ در اين عصري كه انسان سوار بر كشتي تكنولوژي به سوي مرزهاي آسايش پي‏ش مي‏‌‏رود پديده ‏فشار رواني ‏و استر‏س مجالي براي ‏ل‏ذت بردن از اين هم‏ه‏ پيش‏رفت به بشر نمي‏‌‏دهد و هر از چندگاه آ‏نچنان او ‏را گرفتار مي‏‌‏كند كه به ستوه مي‏‌‏آيد و فرياد كمك برمي‏‌‏آ‏ورد. با توجه به اينكه فشار رواني، اصلي‏‌‏ترين مشكل رواني بشر در عصر حاضر است و مشكلات زيادي را‏ به همراه خود به ارمغان مي‏‌‏آورد، ‏بخش عم‏د‏ه و جدايي‏‌‏ناپذير زندگي روزمره هر فرد و تجربه‏‌‏اي همگاني كه هر كس به كر‏ّات آن‏ را در زندگي خود احساس كرده است برخلاف ‏تصور‏ فشار رواني‏ هميشه در برگيرند‏ه حوادث ناخوشايند نيست، بلكه ‏م‏ي‏‌‏تواند محصول موقعيت‏‌‏هاي خوشايند و مطلوب ني‏ز‏ باشد.
‏فشار رواني ‏يك حالت ارگانيك است كه م‏عمولاً به افزايش تنفس، فشار خون ‏، ضربان قلب، رنگ‏‌‏پريدگي، انقباض و عرق سرد پيشاني همراه است كه در صورت شديد بودن منجر به بيماري مي‏‌‏گردد.
‏با توجه به اينكه فعاليت‏‌‏هاي ورزشي به عنوان يك اقدام پيشگيري كننده نه‏‌‏ت‏نها نقش مهمي در جهت حفظ و ارتقاء‏ سلامتي انسان دارد، بلكه با استفاده صحيح ‏آن‏ و تجويز درست ‏آن‏ مي‏‌‏تواند تأثير درماني بسيار مفيدي بر روي ‏دانش‏‌‏آموزان‏ گذارد.
‏ما سعي كرديم با تحقيق بر روي يك سري از كتابهاي مختلف تأثير ورزش و فعاليت‏‌‏هاي خلاق و سرگرم‏‌‏كننده و خنده‏‌‏آور در كاهش تنش و فشار دروني و بيروني بر روي افراد بررسي كنيم.
‏*‏ دانشجوي كارشناسي ناپيوسته آموزش ابتدايي
‏**‏ دانشجوي كارشناسي ناپيوسته آموزش ابتدايي

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *