تحقیق در مورد بيماري پنبه 19 ص

تحقیق در مورد بيماري پنبه 19 ص

تحقیق-در-مورد-بيماري-پنبه-19-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 19 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏2
‏مقدمه
‏عموماً در شرايط مختلف، عوامل توليد موجود و در دسترس (اعم از انساني و غيرانساني)، با محدوديت روبرو مي‏‌‏باشد. با توجه به رشد جمعيت و افزايش تقاضا براي مواد غذايي، يك مشكل مهم محدوديت عوامل توليد است.‏ اين محدوديت‏‌‏ها، استفاده مطلوب و بهينه از منابع توليد كشاورزي را از طريق انجام تحقيقات مناسب براي افزايش كارايي عوامب توليد ضروري مي‏‌‏نماياند.
‏زراعت پنبه و صنايع‏ وابسته به آن در اقتصاد كشاورهاي در حال توسعه به دليل ايجاد اشتغال و افزايش درآمد، اهميت دارد. ‏در ضمن دانه پنبه يك منبع مناسب براي تامين پروتئين و روغن موردنياز در تغذيه بسياري از اين كشورها بوده و از ايننظر پنبه بعد از سويا قرار دارد.
‏پنبه در حال حاضر در 75 كشور كه 70 كشور از آنها جزو كشورهاي درحال رشد محسوب مي‏‌‏شوند، توليد مي‏‌‏گردد و تعداد افرادي كه تنها در اين كشورها به نحوي از اين محصول امرار معاش مي‏‌‏كنند، حدود ‏200 ميليون نفر برآورد شده است. بدين ترتيب سهم پنبه در كمك به اقتصاد و پيشرفت جامعه روستايي در جهان سوم قابل توجه مي‏‌‏باشد.
‏در كشور ما نيز پنبه يكي از مهمترين منابع صادراتي غيرنفتي است، چنانچه پنبه به روش صحيح و پيشرفته توليد شود، محصول پربركتي است كه نه تنها درآمد خوبي براي كشاورزان تامين خواهد كرد، بلكه محصولات فرعي و صنايع وابسته به آن مي‏‌‏تواند سهم مهمي در بالا بردن سطح اقتصاد كشور داشته باشد. ‏در اين زمينه فعاليت‏‌‏هاي مختلفي نظير صنايع پنبه پاك‏‌‏كني، روغن‏‌‏كشي، تهيه غذاي دام، نساجي و فرآورده‏‌‏هاي ديگري را مي‏‌‏توان ‏نام برد كه همگام با افزايش توليد، در بالا بردن سطح اشتغال و درآمد ملي تاثير دارد. اگر اين منافع با ارزي كه از صدور مازاد آن حاصل مي‏‌‏شود، درنظر گرفته شود، اهميت اقتص‏ادي اين محصول بيشتر مشخص مي‏‌‏شود.
‏تاريخچه پنبه در ايران
‏به لحاظ سنويت، تاريخچه ‏دقيقي در دست نيست، ولي هرودوت در تاريخ نوشته است كه يكي از دلايل پيروزي سپاه ايران در جنگ‏‌‏هاي صحرايي بر سپاه روميان، اين بوده كه لباس آنها از جنس پشم شيشه نبوده است. در دست نوشته

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *