تحقیق در مورد بهداشت کارخانه ها 11 ص

تحقیق در مورد بهداشت کارخانه ها 11 ص

تحقیق-در-مورد-بهداشت-کارخانه-ها-11-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 11 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏بهداشت کارخانه ها
‏ارتفاع ميزكار
‏همان گونه كه نمي‌توان كفش‌هايي با سايز يكسان براي كاركنان خريد و انتظار داشت آنها در پوشيدن آنها راحت باشند، نمي‌توان يك وسيله مانند ميز كار با ارتفاع يكسان را نيز براي همه كاركنان در محيط كار در نظر گرفت اما امروزه در بسياري از جاها و به خصوص در محيط‌هاي كاري ميزهاي كار با ارتفاع يكسان در اختيار كاركنان قرار دارد. فردي كه قدش بلند است پشت همان ميزي فعاليت مي‌كند كه همكارش با قد كوتاه كار مي‌كند. نتيجه‌اش كمردرد و گردن‌درد براي فرد بلند قد و درد نواحي كتف و شانه و احتمالا زانو براي فرد كوتاه قد است. علاوه بر اندازه قد كاركنان كه فاكتور مهم و تاثيرگذاري است نوع كاري هم كه انجام مي‌شود در تعيين ارتفاع ميز نقش دارد. چنانچه ارتفاع ميز كار بلند باشد كاربر مجبور است براي جبران اين بلندي دست خود را در ارتفاع بالاتري قرار دهد و پس از مدتي فرد از ناحيه گردن و شانه‌ها دچار آسيب خواهد شد. اگر ارتفاع ميز كار كوتاه باشد به خم شدن فرد و كمر درد منجر مي‌شود. بهترين ارتفاع ميز كار براي هر فرد ارتفاعي است كه وقتي وي مي‌ايستد فاصله آرنج تا ميز 5 تا 10 سانتي‌متر باشد.
‏سه قانون مهم در بحث ارتفاع ميز كار
‏1) در كارهاي ظريف مانند طراحي و نقاشي يا مونتاژ قطعات ريز و سبك، ارتفاع مناسب ميز كار 5 تا 10 سانتي‌متر بالاي آرنج است.2) در كارهاي سبك يا فعاليت‌هايي كه نياز به نيروي بدني متوسطي است و فرد براي جابه‌جا كردن قطعات نياز به فضا دارد ارتفاع ميز كار 10 تا 15 سانتي‌متر پايين‌تر از آرنج است. 3) در كارهاي ايستاده سنگين كه نياز به نيروي بدني زيادي اس‏ت ارتفاع ميز كار 15 تا 40 سانتي‌متر زير آرنج توصيه شده است.
‏ميزهايي با قابليت تنظيم ارتفاع
‏دانش ارگونومي‌ميزهاي با قابليت تنظيم ارتفاع را پيشنهاد مي‌كند. هر چند ممكن است اين پيشنهاد كمي ‌هزينه دربرداشته باشد اما مطمئن باشيد به سلامت كاركنان كمك زيادي مي‌كند. اين ميزها براي هر فردي با هر طول قامتي و براي هر شغلي با هر نيروي بدني مورد نيازي قابل استفاده است و از صدمات و اختلالات اسكلتي عضلاني به افراد جلوگيري مي‌كند.
‏راههاي مقابله با افسردگي ‏شغلي
‏ براي بسياري، شغل يك منبع درآمد و عامل شناسايي است و محل كار، جايگاهي است كه تقريباً نيمـي از عمــر خــود را در آن سپري مي كنيم. در اين باره بينديشيد. اكثر ما روزي هشت ساعـت از وقتمــان را در محــل كار مي گذرانيم. اگر ساعتهايي را حساب كنيم كه صرف رفت و آمد و اضافه كاري مي شود، اين زمان شايد روزانه به 10 يا حتي 12 ساعت هم برسد.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *