تحقیق در مورد بهبود مراتع و جنگلهای كشور 21 ص

تحقیق در مورد بهبود مراتع و جنگلهای كشور 21 ص

تحقیق-در-مورد-بهبود-مراتع-و-جنگلهای-كشور-21-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 21 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏2
‏بهبود جنگلها و مراتع
‏سطح مراتع كشور ‏۹۰‏ ميليون هكتار است كه طى برنامه پنج ساله سوم، مديريت و كنترل ‏مراتع بااجراى برنامه‏ ‏ها و شيوه‏ ‏هاى مشخصى دنبال شده است. وى اجراى طرح تعادل دام و ‏مرتع و طرح بهبود و اصلاح مراتع را از جمله اين برنامه ها ذكر كرد.
‏وى رفع چالش ‏بين توليد گوشت قرمز به عنوان يك نياز اوليه و تخريب مراتع را نيازمند برنامه ريزى ‏مناسب دانست و افزود: اجراى طرح تعادل دام و مرتع طى دو سال قبل در رفع اين مشكل ‏موثر بوده است.
‏وى گرايش به سوى افزايش پرواربندى و دامدارى سنگين را از ‏راهكارهاى مناسب در حفظ مراتع و كاهش فشار دام سبك در مراتع ذكر كرد و گفت: ‏۲۵‏ درصد ‏ارزش مراتع كشور مربوط به بهره بردارى از علوفه است. وى افزود: ‏۷۵‏ درصد ارزش مراتع ‏به خاطر حفظ خاك، توليد آب و حفظ ذخاير ژنتيكى مى باشد.
‏جنگل‌ها، سرمايه‌هاي ملي هر کشور محسوب مي‌شوند که حفاظت و استفادة صحيح از آنها، علاوه بر ثروت‌آفريني، بقاي محيط‌زيست را نيز تضمين مي‌نمايد. در مطلب زير، راهکارهاي بيوتکنولوژي جهت حفظ و استفادة مناسب از اين سرمايه‌هاي ملي، ذکر گرديده است:
‏مقدمه
‏حدود 30 درصد از سطح کرة زمين به‌وسيلة جنگل‌ها پوشيده شده است که 25 درصد از آن در قارة اروپا و فدراسيون روسيه و بقيه در ساير نقاط جهان قرار دارند (کل مساحت جنگل‌هاي دنيا تقريبا 9/3 ميليارد هکتار است). جنگل‌ها و مراتع از حيث تأمين مواد غذايي جامعه، مصنوعات چوبي، محصولات کاغذي، تأمين تعداد زيادي از مايحتاج عمومي جامعه، جلوگيري از فرسايش و از بين رفتن خاک و حفظ آب و نزولات آسماني، نقش مهمي را در اکوسيستم‌هاي طبيعي ايفا مي‌نمايند. بنابراين تلاش براي جلوگيري از نابودي اين منابع براي حفظ حيات انسان و همچنين کسب درآمد از اين منابع طبيعي، از اهميت حياتي برخوردار است.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *