تحقیق در مورد برنامه ریزی استراتژیک 24ص

تحقیق در مورد برنامه ریزی استراتژیک 24ص

تحقیق-در-مورد-برنامه-ریزی-استراتژیک-24صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 24 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

2
‏برنامه ریزی استراتژیک
‏تعریف برنامه‌ریزی
‏برنامه‌ریزی عبارتست از فرایندی دارای مراحل مشخص و ‏به هم پیوسته برای تولید یک خروجی منسجم در قالب سیستمی هماهنگ از تصمیمات. برنامه ‏بیانی روشن، مستند و مشروح از مقاصد و تصمیمات است. برنامه خروجی فرایند ‏برنامه‌ریزی است اما برنامه ریزی یک فرایند پیوسته است که پیش از اتخاذ هر تصمیمی ‏آغاز شده و پس از اجرای آن تصمیم ادامه می یابد. از جنبه ماهیت، برنامه‌ریزی دارای ‏انواع ‏برنامه‌ریزی فیزیکی ‏، سازمانی، فرایند، ‏مالی، وظیفه‌ای و عمومی است. از جنبه افق زمانی، برنامه‌ریزی را می‌توان در قالب ‏برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت ‏، برنامه‌ریزی میان ‏مدت و برنامه‌ریزی بلندمدت دسته‌بندی کرد.
‏بیشتر برنامه‌ریزی‌ها بر اساس دیدگاه ‏عقلایی، دارای شکل آرمان‌ها و اهداف- طرح‌ها و اقدامات- منابع موردنیاز هستند. در ‏این مدل‌ها ابتدا آرمان‌ها و اهداف سازمانها تبیین شده، سپس طرح‌ها و اقدامات لازم ‏تعیین و در نهایت منابع موردنیاز برای انجام پروژه برآورد می‌گردند.
‏برنامه‌ریزی و تغییر
‏تغییر در شرایط محیط، سیاست‌ها، نگرش‌ها، ‏دیدگاه‌ها، ساختارها، نظام ها و . . . عواملی هستند که بر آرمان‌ها و اهداف ‏برنامه‌ریزی تأثیر گذاشته که در نهایت باعث تغییر برنامه می‌گردند. برنامه‌ریزی در

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *