تحقیق در مورد بررسي وضعيت كودكان خياباني30 ص

تحقیق در مورد بررسي وضعيت كودكان خياباني30 ص

تحقیق-در-مورد-بررسي-وضعيت-كودكان-خياباني30-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 30 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏بررسي وضعيت كودكان خياباني
‏مقدمه
‏گسترش شهرنشيني، نرخ بالاي بيكاري جوانان و تورم، به تدريج فشارهايي را بر ضعيف‏‌‏ترين اعضاي جامعه يعني زنان و كودكان وارد مي‏‌‏آورد. در مورد پديده بچه‏‌‏هاي خياباني، كودكان معلول، فرزنداني كه سرپرست خانواده هستند، كار كودكان و كودك‏‌‏آزادي اطلاعات محدودي دست است. همانند ساير كشورها، معضل كودك آزاري، به تدريج مورد شناسايي قرار مي‏‌‏گيرد. قوانين ايران حداقل سن استخدام و شرايط استخدام افراد كم سن و سال را تعيين كرده است. در عمل، اما كودكاني كه بيرون از حيطه نظارت رسمي و در مشاغل سازمان نيافته بكار اشتغال دارند و اين به معني باز ماندن آنان از تحصيل است.
‏با توجه به مسير تجارت مواد مخدر كه از ايران مي‏‌‏گذرد، حمايت از كودكان در برابر استعمال غيرقانوني و خريد و فروش مواد مخدر به تدريج به صورت يك مساله درمي‏‌‏آيد. افزايش اعتياد به مواد مخدر ممكن است به افزايش ميزان ابتلاً به ويروس ايدز منجر و به يك معضل تبديل شود.
‏ايران قوانين جداگانه‏‌‏اي براي نوجوانان معارض ندارد. امكانات موجود براي اين نوجوانان معمولاً ناكافي به نظر مي‏‌‏رسند. به طور سنتي، اكثر موسسات تربيتي و اصلاحي، ‏‌‏ماهيتي تنبيهي داشته‏‌‏اند، اما در حال حاضر آگاهي بيشتري نسبت به نياز به اتخاذ روش انساني و مثبت در بازپروري كودكان مشاهده مي‏‌‏شود.
‏بررسي‏‌‏هاي جديد و روش‏‌‏هاي مشاركتي، بينش بهتري را در مورد مسائل و نظرات نوجوانان، كودكان مقيم مراكز بازپروري، بچه‏‌‏هاي خياباني و ساير كودكاني كه بايد از برنامه‏‌‏هاي مبتني بر حقوق كودك برخوردار شوند، فراهم مي‏‌‏آورند. برگزاري جلسات نظرخواهي با ساير ‏همكاران برنامه‏‌‏هاي توسعه و گروه‏‌‏هاي ذيربط منجر به ظهور نوعي تفاهم در مورد اولويت‏‌‏ها شده و وحدت نظر جديدي را پديد آورده است.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *