تحقیق در مورد بررسي كاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد) 25 ص

تحقیق در مورد بررسي كاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد) 25 ص

تحقیق-در-مورد-بررسي-كاشت-غلات-و-تناوب-در-استان-خراسان-(شهرستان-بجنورد)-25-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 25 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏بررسي كاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد)
‏موقعيت و وسعت استان خراسان
‏مساحت استان خراسان در حدود 313337 كيلومتر مربع و تقريباً يك پنجم مساحت كشور است و بين 30 درجه و 21 دقيقه تا 38 درجه و 17 دقيقه عرض شمالي و 55 درجه و 28 دقيقه تا 61 درجه و 14 دقيقه طول شرقي از نصف‏‌‏النهار گرينويچ قرار گرفته است. اين استان از طرف شمال و شمال شرق با اتحاد جماهير شوروي، از مشرق به استان‏‌‏هاي يزد و اصفهان و سمنان و گلستان محدود است. طول متوسط آن به خط مستقيم در جهت شمالي ـ جنوبي، 750 كيلومتر و عرض متوسط آن ‏در جهت شرقي ـ غربي، 420 كيلومتر است.
‏آب و هواي استان
‏به طور كلي عرض جغرافيايي، بادها، بارش، ارتفاع زمين، جهت كوه‏‌‏ها و همچنين درياها و وجود كويرها و صحراي خشك اطراف در آب و هواي هر منطقه موثر است. پس لازم است اثر عوامل فوق بر آن ناحيه مطالعه شود.
‏خراسان ‏در ناحيه معتدل شمالي واقع است و به طور كلي داراي آب و هواي متغير مي‏‌‏باشد و فصل بارش عمدتاً در اواخر فصل پاييز و زمستان و اوايل بهار است. در تابستان هوا گرم و خشك و زمستان‏‌‏ها نسبتاً سرد است و اختلاف دماي روز و شب زياد مي‏‌‏باشد. دماي هوا از شمال خراسان به طرف جنوب افزايش مي‏‌‏يابد و از ميزان بارش ساليانه كاسته مي‏‌‏شود. به طور كلي بر اساس مطالعات و آمارهاي اداره هواشناسي، تقسيمات آب و هواي استان خراسان به شرح زير است:
‏آب و هواي سرد كوهستاني
‏آب و هواي معتدل كوهستاني
‏آب و هواي نيمه‏‌‏صحرايي ملايم
‏آب و هواي صحرايي بياباني گرم و خشك

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *