تحقیق در مورد بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 ص Copy

تحقیق در مورد بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‌انبارهاي روستايي در استان گلستان 15 ص Copy

تحقیق-در-مورد-بررسي-شيميايي-و-ميكروبي-آب-آب‌انبارهاي-روستايي-در-استان-گلستان-15-ص--copyلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 15 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏بررسي شيميايي و ميكروبي آب آب‏‌‏انبارهاي روستايي در استان گلستان
‏چكيده:
‏جمع‏‌‏آوري و ذخيره آب باران براي مصارف مختلف، از جمله مصرف شرب، از ديرباز در ايران و ساير كشورهاي جهان معمول بوده است. شهرستان مينودشت داراي جمعيتي بالغ بر 260000 نفر است كه حدو 200000 نفر آن در روستاها سكون‏ت دارد و از 1366 آب انبار براي جمع‏‌‏آوري آب باران براي مصارف مختلف استفاده مي‏‌‏كنند. لذا آناليز شيمياي‏ي و ميكروبي آب‏‌‏هاي جمع‏‌‏آوري شده از پشت بام‏‌‏ها در آب انبارها، براي شناسايي منابع احتمالي آلودگي، يافتن روش مناسب براي جمع‏‌‏آوري و ذخيره آب باران و بهسازي مطلوب آ‏ب انبارها ضروري به نظر مي‏‌‏رسد.
‏براي انجام اين تحقيق، تعداد ‏114 نمونه آب، براي آناليز پارامترهاي شيميايي و 68 نمونه ‏آب براي آناليز ميكروبي از آب انبارهاي روستاهاي دهنه و صوفيان ‏در شهرستان مينودشت، در مدت 8 ماه مورد بررسي قرار گرفت.
‏نتايج نشان داد كه پارامترهاي شيميايي شامل: ‏هدايت الكتريكي، قلياييت، سختي، كلرور، نيترات و منگنز، در مقايسه با استاندارد ‏آب آشاميدني در حد مطلوب مي‏‌‏باشند، اما غلظت بعضي از پارامترهاي شيميايي از جمله آهن ‏در 9 درصد، سرب در 69 درصد و كروم در 6 درصد نمونه‏‌‏هاي جمع‏‌‏آوري شده، از حد مجاز بيشتر بود. از لحاظ پارامترهاي ‏ميكروبي در 100 ميلي‏‌‏ليتر از نمونه‏‌‏ها، ‏كليفرم ‏در 56درصد، اشرشياكلي در 32 درصد و استرپتوكوك فيكاليس در 26 ‏درصد از نمونه‏‌‏هاي جمع‏‌‏آوري شده بيش از حد مجاز بود.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *