تحقیق در مورد بررسي زمين

تحقیق در مورد بررسي زمين

تحقیق-در-مورد-بررسي-زمينلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..DOC) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 58 صفحه

 قسمتی از متن word (..DOC) : 
 

‏2
‏ بررسي زمين :
‏قبل از اجرا بايد توسط مجري كه به اوضاع منطقه آشنائي كامل دارد مسائل زير درنظر گرفته شود تا بتوان نوع ساختمان را نسبت به موقعيت محل با توجه به استقامت زمين، فراواني مصالح موجود در محل ، نوع آب و هوا و آبهاي زيرزميني آن معين نموده و آن را پياده نمايد. تا هم استحكام كافي داشته باشد و هم از نظر اقتصادي مقرون به صرفه باشد. لكن مهمترين مسئله أي كه قبل از احداث هر بنا و ساختماني بايستي در نظرگرفته شود و بسيار حائز اهميت است، شناخت كامل زمين از نظر مقاومت و نوع خاك آن است . عدم توجه به اين موضوع خسارات جاني و مالي جبران ناپذيري را در پي خواهدداشت.
‏انواع زمين:
‏1‏- زمين خاك دستي:
‏همانطور كه از نام اين خاكها مشخص است يا حاصل از گودبرداري خاكهاي ديگر مناطق بوده و يا از نخاله هاي بنائي مي باشد. اين قبيل خاكها اغلب با مواد زائد ديگري مثل زباله، مواد پلاستيك و … آميخته مي باشد و به همين خاطر حتي با كوبيدن و غلتك زدن نيز تراكمشان از زمينهاي طبيعي كمتر بوده و در نتيجه مقاومت آنها به اندازه زمينهاي طبيعي نمي باشد و بايستي از احداث بنا روي آن خودداري شود ولي بنا به ضرورت جهت ساختمان سازي بر روي اين زمينها بايد محل پي تا رسيدن به زمين طبيعي حفر گردد.
‏2- زمينهاي رسي:
‏زمينهاي رسي اگر خشك و بي آب و فشرده باشند، ميتوان براي ساختمان زمين مناسبي به حساب آيد. اين چنين زميني فشاري در حدود 4 تا 5 كيلوگرم بر سانتيمتر مربع را تحمل مي نمايد و اگر آبدار و مرطوب باشد و لايه هاي آن نسبت به افق داراي شيب باشد، از احداث ينا بر روي آن بايد اجتناب نمود، زيرادر اثر نشست فوري نقاط مختلف آن ترك برداشته و باعث انهدام ساختمان مي شود.

 

دانلود فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *